EVDEN EVE NAKLİYAT

Evden Eve Nakliyat

evden eve nakliyatEvden Eve Nakliyat, bir eşyayı veya herhangi bir nesneyi bir yerden başka bir yere taşımak, götürmek anlamında kullanılan bir kelimedir. Eş anlamlı olacak şekilde aynı kelime nakletmek olarak da kullanılmaktadır. Nakliyat ifadesi ise taşıma işinin daha organize ve bir meslek olarak yapıldığını vurgulamak içindir. Nakliyat kavramı kullanıldığı zaman yapılan işin organize olduğu kadar nakledilen nesne ve nakledenlerin sayı olarak da birden fazla ve toplu olduğunu düşünmemiz mümkündür.

Nakliyat İşi Nasıl Meslek Olmuştur?
Evden eve nakliyat, şehirler arası nakliyat veya ülkelerarası nakliyat olarak çeşitlendirebileceğimiz nakliyat işi bir meslek olmaktan çok sektör olarak ortaya çıkmıştır. Bir şeyi bir yerden başka bir yere nakletmek olarak gerçekleştirilen işlere daha küçük bir kareden bakacak olursak eğer bu işi meslek olarak yapanların bu işi organize edenler adına çalışan insanların olduğunu söyleyebiliriz.

Çok eski tarihlerde çok uzun mesafelerde büyük yüklerin veya nesnelerin taşınması, nakledilmesi mümkün değildi. Eski devirlerde hatta çok yakın zamanlara kadar küçük nesnelerin ise insan veya at gibi hayvanlara koşulan araçlarla yapıldığı küçük çaplı taşımacılıktan bahsetmemiz mesleğin ilk oluşum evrelerini anlamamız için bize önemli fikir verecektir. İnsan var olduğundan beri gezen bir varlık olmuştur. Gezerken yanında ailesini ve ürettiklerini de götürmek için de vasıtalara ihtiyaç duymuştur.

evden eve nakliyeGünümüze gelinceye kadar çeşitli nakliye araçları ile ürettiklerini taşımış ise de evden eve nakliyat ile tabir edilebilecek bir sistemden bahsetmek mümkün değildi. Henüz araç olarak yeterli imkâna sahip olmadığı için de genellikle kısa mesafelerde küçük eşyalarını taşımıştır. Evden eve nakliyat cümlesi motorlu ve yakıtla taşınan araçlar icat oluncaya kadar da bugün ki ifade şekli ile olmasa da iş dünyasında yavaş yavaş yerini almaya başlamıştır.

Motorlu büyük taşıyıcı vasıtaların üretilmesi insanların işlerini oldukça kolaylaştırmıştır. Böylece insanlar sadece kısa mesafelerde değil uzun mesafelerde de yanlarına almak istedikleri eşyaları alabilmişlerdir. Ayrıca yanlarına aldıkları eşyalar küçük eşyalar değil büyük eşyalar da olabilmiştir. Büyük ve ağır eşyaları kilo metrelerce uzağa götürebilmenin adı bugün iş dünyasında evden eve nakliyat veya şehirlerarası nakliyat olarak bilinmektedir. Ancak iki şehir arasında da olsa taşınan eşya ise ve eğer bir evden alınıp başka bir eve taşınıyorsa her iki durumda da taşıma işinin adını evden eve taşımacılık veya evden eve nakliyat olarak ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Günümüzde Evden Eve Nakliyat Firmaları Ne Durumdadır?
Bugüne geldiğinde nakliyat işleri oldukça gelişmiştir. Evden Eve Nakliyat işleri de olsun diğer nakliyat türlerinde olsun büyük nakliyat şirketlerinin kullandığı araçlar da farklılaşmış, modernleşmiş ve teknolojinin verdiği imkânlar sayesinde daha kullanışlı hale gelmiştir. Evden Eve Nakliyat işlerinin şehir içinde ve girilmesi, çıkılması zor sokak ve caddelerde yapılıyor olması bile nakliyat firmalarının sorunu olmaktan çıkmıştır.

Evden eve nakliyat firmaları artık öyle cihazlar ve ekipmanlar kullanmaktadırlar ki gökdelenlerin tepesinden eşya indirmek veya eşya çıkartmak bile bu firmalar için zor görünmemektedir. Evden eve nakliyat firmalarının bu noktaya gelmiş olması sadece teknolojik gelişmeler sayesinde olmamıştır. Teknolojiyi etkili ve en iyi şekilde kullanacak personel ve yönetici kadronun olması da bu firmaları sektörleştirmiş ve işlerinde başarılı hale getirmiştir.

Uzman ve tecrübeli yönetici ve çalışanlardan oluşan kadroları sayesinde bugün evden eve nakliyat firmaları insanların eşyalarını veya taşınabilecek her türde ürün ve malzemelerini kısa veya uzun her mesafede güvenli şekilde taşımaktadırlar. Götürülmesi yere sorunsuz ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan eşyaları taşıyarak müşterilerinin güvenini kazanmaktadırlar. Bu kazanç sektörün daha hızlı ve güvenli şekilde büyümesinde etkili olmaktadır.

Özentaş Evden Eve Nakliyat, ev eşyalarınız gibi hassas ve değerli eşyalarınızı ve gizliliğine önem verilen tüm taşınacak eşyalarınızı itinalı ve güvenli bir şekilde profesyonelce gideceği adrese nakleder.

Firmamız her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Şirketimiz kalite ve titizliği bir prensip haline getirmiştir. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası eşya taşıma depolama hizmetimiz sürecinde eşyaların havalı patpatlar ile sarılır ambalajlanır.

Ekspertiz;
Bize evden eve nakliye ihtiyacınızı belirten talebinizi ilettikten sonra dilerseniz ekspertiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Ekspertiz incelemesinde konu olan unsurlar;

 • Eşyaların kaplayacağı alan ve ağırlık hesaplanarak hangi boyut ve tonajda araçla taşıma yapılması gerektiği,
 • Eşyaların çeşitleri ve paketlemede kullanılacak ambalaj malzemeleri,
 • Küçük eşyalar, mutfak malzemeleri ve kırılacakların yerleştirileceği koli sayısı,
 • Taşıma işlemi için gerekli personel sayısı,
 • Asansör ihtiyacı ve çeşidi,
 • Bina ile aracın yanaşabileceği konumun mesafesi,
 • Taşıma öncesi ve sonrası ek talepler.

Sigorta;
Eşya taşımanın en önemli unsurlarından biri olan güven konusunda her ne kadar sorun yoksa da, oluşabilecek herhangi bir zarar durumunda mağduriyetinizin önüne geçme adına eşyalarınızı sigırtalıyoruz.

Evden eve nakliyat hizmetlerinde en önem verdiğimiz husus elbette paketlemedir. Eşyalar taşınırken, vurulma, çizilme ve kırılma gibi zararların önüne geçmede en koruyucu unsur olan paketleme, Aktan Nakliyat uzman personelleri tarafından dikkatlice yapılmaktadır.

Demonte ve Montaj:
Evden eve nakliyat hizmetimizde belirleyici unsurlardan biri de demonte ve montajdır. Bu kapsamda mobilya ve beyaz eşyalarınızın tarafımızdan demontesi ve yeni adreste montajı yapılır.

Demonte (Söküm), eşyaların uzman personel tarafından gerekli aletler kullanılarak bölümlerine ayrılması işlemidir.

Monte (Montaj / Kurulum), eşyalarınızın yeni adreslerinde, yine uzman bir personel tarafından tekrar birleştirilerek eski haline getirilmesi işlemidir.

Demonte ve Montaj işlemi, sadece konusunda uzman ve deneyim sahibi bir usta tarafından yapılmak zorundadır. Aksi taktirde demonte ve montaj, bir avantaj olmaktan çıkar ve eşyaların zarar görmesi ile sonuçlanabilir. Daha da ötesi tamirine ve bir daha kullanılabilmesine imkan bile kalmayacağı bir hale bile gelebilir.

Paketleme ve Ambalaj:
Eşyaları taşımaya başlamadan önce uzman kadromuz evinizdeki bütün eşyaları paketleyerek taşımayı gerçekleştirmektedir. Paketleme ve ambalajlama olayına büyük önem veren şirketimiz en ufak eşyalara kadar paketlemektedir. Çünkü paketleme ve ambalajlama hizmeti eşyaların zarar gelme olasılığını ortadan kaldırmaktadır. Nakliye sırasında paketleme işlemi bittikten sonra eşyalarınız dikkatli bir şekilde taşınarak araçımıza yerleştirilmektedir. Araçlarımızın kasaları öteki nakliyat firmaların araçlarından çok farklıdır. Çünkü araçlarımız ev eşyası taşıması için dizayn edilmiştir. Çelik kasalarımızın için elbise dolabları ve kırılacak eşya dolabları bulunmaktadır. Ayrıca araçlarımızın hepsi uzun yola dayanaklı yeni model lüks araçlardır.

Eşya Yerleştirme:
Yeni adreste talep ettiğiniz taktirde bayan personellerimiz tarafından eşyalarınızın yerleştirme işlemi yapılmaktadır.

Mutfak dolapları ve kırılacakların, çekmece içlerinin, elbiselerin, vitrin içlerinin ve kolilerin yerleştirmesi zaman alır ve zahmetlidir diye düşünmenize, firmamızın sunduğu bu avantaj sayesinde hiç gerek olmamaktadır.

Evden eve nakliyat firmaları eşya yerleştirme deyince mobilya ve beyaz eşyaları yeni evde konumlarına yerleştirme şeklinde anlamakta ve bu hizmet çerçevesinde daha ötesini yapmamaktadır.

Ancak Akdan Nakliyat, zaman içerisinde müşteri ihtiyaçlarının çeşitlilik göstermesi ve firma inovasyon prensibi çerçevesinde hizmet yelpazesini genişletmiş, bayan elemanları da istihdam ederek, müşterilerinin taşınma sonrası zahmetlerini de hafifletme amacıyla eşya yerleştirme hizmeti de vermeye başlamıştır.

Evden Eve Nakliyat Hizmetleri konusunda daha geniş bilgi için Evden Eve Nakliyat sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumlar

 • Cihan Aydemir »

  Özentaş Nakliyat ile Kayseri'de bulunan evimi Gaziantep merkeze taşıdım. Firmanın Kayseri şubesi 1 gün önceden evimize gelerek eşyalarımın sökümlerini yaptı, sardı ve paketledi. Evin boşaltılması sonrası kaba temizlik bile..»

 • Oya Çiftçi »

  Bundan önce başka bir şirket ile evden eve usulü taşınmıştım ve kötü tecrübelerim oldu. Bu yüzden taşınma öncesi baya endişeliydik. Facebook'ta bu siteye rastladım ve Allahtan Özentaş Nakliyat ile karşılaştık..»

 • Saliha Oğuz »

  Samsun Atakum'dan Kocaeli Gölcük ilçesine taşındım. Eşyalarımda bir sıkıntı olmadan zamanında ve sorunsuz taşınmamı gerçekleştiren Özentaş Nakliyat'a verilen sözleri harfiyen..»


ÖZENTAŞ NAKLİYAT YAZ KAMPANYASINDAN SİZ DE FAYDALANIN !